מנעולים ומנגנונים

מה זה מנגנון?

מנגנון, זה בעצם הליבה של הדלת שלכם בין אם זה דלת כניסה מעץ או דלת פלדלת וכמובן דלת פנים הבית. יש כאלה שקוראים למנגנון גם מנעול. אבל בשפה מקצועית אנחנו נקרה לזה מנגנון.

נעבור על סוגים שונים של מנגנונים:

1- נתחיל מדלות פלדלת, דלתות פלדלת מתחלקים לכמה חברות החברה הכי מוכרת לכולם זה של יצרן רב בריח בתוך הדלתות של רב בריח קיים מנגנון רב בריחי שבעצם התפקיד שלו הוא להזיז את הבריחים שאנו מכרים בדלתות יש ארבע בריחים הממוקמים בחל הקדמי איפה שהלשונית בריחי נוסף נמצא למעלה עוד בריח יורד למטה ובריח נוסף בחלק האחורי והמנגנון והתפקיד של המנגנון רב בריח זה להזיז את כל הבריחים הנ"ל כדי להבין על מה מדובר הסתכלו על התמונה של מנגנון רב בריחי שמעל המאמר.

2- ויש גם דלת פלדלת של יצרן שריונית חסם. בדלתות מותקן מנגנון חסם שבעצם עושה את אותו התפקיד רק מורכב שונה ממנגנון של רב בריח. מנגנון חסם מגיע בכמה דגמים. וגם צריך לדעת איזה צד  יש דגם שנקרא מנגנון חסם חדש ויש דגם שנקרא מנגנון חסם ישן. בדרך כל מנעולן מקצועי עם ניסיון בתחום יודע לזהות גם לפי מראה חיצוני על איזה דגם מדובר. ובהיסטוריה של יצרן שריונית חסם אם מישהו זוכר היו דלתות עם ידית עגולה חומה גדולה שהיא בעצם היית מפעילה את המנגנון בדלת כשמסובבים את הידית. מנגנון כזה כבר לא קיים במידה ויש תקלה ניתן לשמר את הדלת בעזרת הסבה למנגנון חסם חדש.

3- יש גם דלתות של יצרן רשפים היום ככל הידוע שבדלתות רשפים מותקן מנגנון של רב בריח.

 

4- קיים מנגנון נעילה נוסף שנקרא פלרז זה מנגנון של יצרן שכבר לא קיים בארץ. בדלתות פלדלת שמורכב מנגנון פלרז במידה והוא מתקלקל ורוצים עדיין לשמר את הדלת ניתן לעשות הסבה ממנגנון פלרז למנגנון רב בריח.

לשאלות נוספות או להזמנת מנעולן

חייגו למנעולנוס נשמח לתת שירות

073-37-449-10

חייגו עכשיו